08

 

 Szkoła Podstawowa im. Stanisława Moniuszki w Bąkowicach

MEN       WOM      Kuratorium       WODIiP       CKE       OKE Wrocław       Gmina Świerczów       WSzPWN       WSiP       Polska

 

  Strona główna

  Aktualności

  Informacje o szkole

  Historia szkoły

  Pracownicy

  Dokumenty szkolne

  Przyjaciele szkoły

  Dla rodziców

  Dla ucznia

  Plan zajęć

  Galeria

 

     Napisz do nas

 

AKCJA „SZLACHETNA PACZKA” W SP W BĄKOWICACH

 

„Włącz się w społeczną pomoc bliźnim. Otwórz się ku ubogim i chorym. Użyczaj ze swego.” (Kard. Stefan Wyszyński)

            Okres Adwentu to czas radosnych przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. Niestety nie w każdej rodzinie się tak dzieje. Tam gdzie jest choroba, brak pracy, starość, samotność, kłopoty finansowe itd. Święta jawią się, jako kolejny problem, bo jak powiedzieć dzieciom, że nie dostaną prezentu, w jaki sposób przygotować kolację wigilijną, gdy brak podstawowych produktów?! Próbują temu problemowi zaradzić różnego typu organizacje pozarządowe organizując zbiórki: żywności, ubrań, pieniędzy, zabawek, itp. Jednym z najbardziej znanych projektów jest akcja „Szlachetna paczka”. To ogólnopolska akcja świątecznej pomocy – realizowana od 2001 roku przez Stowarzyszenie WIOSNA. Głównym jej założeniem jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy – by była ona skuteczna, konkretna i sensowna. W szczególności ma dotrzeć do rodzin wielodzietnych, niepełnych, z chorymi lub niepełnosprawnymi dziećmi lub członkami rodziny, osób starszych i samotnych, rodzin, których dotknęło nieszczęście oraz takich, których bieda jest niezawiniona.

            W tym roku do tej akcji włączyli się pracownicy, rodzice i dzieci ze Szkoły Podstawowej w Bąkowicach. Wybraliśmy „swoją” rodzinę i zorganizowaliśmy zbiórkę potrzebnych artykułów, które następnie przekazaliśmy do magazynu znajdującego się na terenie Zespołu Szkół Mechanicznych w Namysłowie. Zebraliśmy dziewięć dużych kartonów – żywności, ubrań, zabawek, artykułów chemicznych i szkolnych. Mamy nadzieję, że dzięki naszej pomocy czyjeś Święta będą choć trochę lepsze i weselsze.

            Dziękujemy Wszystkim, którzy pomogli w realizacji tej pięknej idei.

                                                                                                                   Aneta Garkut

wstecz